שרותי המרפאה

טכניקות שתלים ושיקום ייחודיות

ALL ON 4-6

המושג המקצועי All-on-4  או שתלים בהטייה כבש בשנים האחרונות את העולם הדנטלי והוא נחשב לפריצת דרך מדהימה בשיקום לסת שלמה. שיטה זו מקצרת את תהליכי הטיפול וההשתלה לכדי יום אחד, חוסכת לרבבות מטופלים בעולם חודשים ארוכים של סבל ומעניקה לאלפים הזדמנות לחיים חדשים, באיכות משופרת.

שיטת ההשתלה שמתאימה לחלק  מהמטופלים, מאפשרת השתלת מערכות שיניים שלמות על גבי ארבעה שתלים בלבד  המותאמים לשיטה  , הן בשיטה הממוחשבת והן בשיטת ההשתלה המסורתית. השתלים מותקנים בזווית החדרה  המאפשרת לרופא לרופא  לבצע את ההשתלה ללא צורך בהרמת סינוס וללא צורך בהשתלות עצם

היתרון הבולט ביותר של השיטה הוא האפשרות להעמסה מיידית של מערכות שיניים שלמות (מושג מקצועי, המתייחס להרכבת מערכת שיניים בפה המטופל כבר ביום בו הוחדרו השתלים אל העצם


 

הצבת שתלים בזווית החוסכת הרמת סינוס                              הצבת שתלים בזווית המונעת פגיעה בעצב              

 

 

 

 

 

 

 

 

PRF  

תהליך הריפוי מערב שלבים רבים ומורכבים המתחילים מיידית בזמן הפציעה (או הניתוח) על ידי הגברת כמות כלי הדם לאזור ושחרור חומרים כימיים הנקראים פקטורי גדילה. פקטורים אלו משוחררים לגוף ומודיעים לו שעליו לגייס לאזור הפצוע תאים לצורך איחוי הפצע.
התאים שמשחררים פקטורים אלו לגוף נקראים טסיות (platelets). הטסיות הם גם תאים שמשמשים ליצירת קריש הדם והפסקת הדימום. תאים אלו נמצאים באופן תמידי במחזור הדם ומשחררים את פקטורי הגדילה בשעת הצורך.

בבדיקת דם רגילה ניתן לספור את כמות הטסיות. ערכי הנורמה נעים בין 150,000 ל- 250,000. כיום ישנה בידינו הטכנולוגיה לבודד בין 2,000,000 ל- 3,000,000 טסיות ולהשתיל אותם בתוך האתר הכירורגי. 
ככל שכמות הטסיות יהיה גבוה יותר, יותר פקטורי קרישה ישוחררו. המשמעות של פקטורים רבים הוא ריפוי מהיר ואיכותי יותר.

השימוש של טסיות מרוכזות צובר תאוצה בכירורגיה פלסטית, אורטופדית, רפואת עיניים וכן בכירורגיית פה ולסתות ובניתוחי חניכיים.

כיצד מתבצע התהליך?
הרופא משתמש בדם וורידי, שנלקח בטכניקה זהה לזו שבבדיקת דם פשוטה.הדם עובר עיבוד מיוחד המבודד פרקציה העשירה בטסיות הנקראת PRF PLATELET RICH FIBRIN .
לאחר 10 דקות , הדם במבחנה כולל 3 שכבות, כשהאמצעית שבינהם מכילה את הטסיות. 
הרופא משתמש ב PRF בהתאם לסוג הניתוח ולמקום שבו הוא נדרש .

 • יתרונות ההשיטה:

 • ריפוי מהיר ואיכותי

 • עצם צפופה וחזקה יותר

 • פחות דימום לאחר הפעולה

 • .מכיוון שהדם נלקח מאותו מתרפא בו הוא מושתל, אין סכנה להעברת מחלות

 

PROCERA IMPLANT BRIDGE

מערכת שיקום על גבי שתלים מבוססת בעקרון על שלד מתכת המיועד לתת את חוזק הגשר וציפוי חומר שרף אקרילי , קומפוזיט או חרסינה המאפשרים רמת גימור ואסטטיקה טובה. טכניקות הייצור שונות ומגוונות בד"כ ע"י עיצוב וגילוף ידני בשעווה , יציקת מתכת נוזלית בצנטריפוגה עד להתקררות ויצירת שלד המתכת . טכניקה זו מתבצעות בכל מעבדת שיניים מיומנת בכך. 
בשיטה ייחודית זו נמנים מס' יתרונות על פני טכניקות אחרות : 
טיטניום ידוע כחומר ידידותי לגוף האדם. 
שלד המתכת מיוצר מטיטניום ( כחומר השתל) וכיחידה אחת. 
משקל הטיטניום נמוך משמעותית מכלל המתכות שבשימוש רפואת שיניים. 
דיוק רב והתאמה של עד 30 מיקרון בין השתל לגשר. 

ראשית טכניקת הייצור ע"י עיצוב וגילוף ראשוני במעבדה ונמדד בפי המתרפא על מנת להשיג דיוק מרבי. היחידות המונחות על גבי השתלים מיוצרות ע"י חברת השתלים כך שמשגים רמת דיוק גבוהה בהתאמת הגשר לשתלים. ייצור שלד המתכת נעשה בטכניקת סריקה של מצלמות המובאות לתרגום מחשב. נתוני המחשב המדויקים להפליא מגיעים למערכת כרסום משוכללת המייצרת את שלד הטיטניום כיחידה אחת , ללא עיוותים . שלד המתכת נמדד שוב בפי המתרפא לצורך ווידוי ההתאמה ומשם מופנה למעבדה לצורך הרכבת השיניים. 
 

 


   
 

 

 
 

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

שתלים דנטלים

 

שתלים ,ברפואת שיניים ,הם בעלי צורה גלילית בד"כ בורגיים מסגסוגת מתכתית שנקראת טיטניום .
בבורגי סגסוגת הטיטניום השתמשו ברפואה האורטופדית ,לקיבוע שברים בעצמות ,הרבה לפני שהחלו להשתמש בהם לצרכי השתלות שיניים. כיום,בעזרת שתלים ניתן להימנע מהצורך בתותבות, אפשרי להתקין גשרי שיניים מבלי לפגוע בשיניים בריאות סמוכות למקום שיניים שחסרות ואפילו אפשר להשתמש בהם כעיגון לצורך יישור שיניים בילדים ובמבוגרים. 

בעוד ששתלים אינם הטיפול המתאים לכל מתרפא ,נדירים הם המתרפאים שלא יכולים ליהנות מהם. 
הדבר נכון , בעיקר במצבים רפואיים סבוכים שמעלים קשיים בפני הרופא המנתח. קיים מגוון רחב של שתלים,ואין סוג שתל אחד המתאים לכולם. לכל מתרפא האנטומיה של הלסתות שלו,כך שניתן להתאים את סוג השתל לצרכים הייחודיים שלו. 

 

 

 

 

 

 


שתל דנטאלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן. תפקידו להחליף את השן אשר נעקרה (בעקבות עששת, מחלת חניכיים, שבר או כל סיבה אחרת), או לשמש אמצעי עזר לטיפול במקרים בהם קיים חוסר מולד של שן או שיניים טבעיות. 

חוסר שיניים חלקי או של לסת שלמה ניתן לשקם באמצעות קבוצת שתלים ,בהתאם לנתונים האנטומים של עצמות הלסת , מיקום תצורות אנטומיות חשובות , סוג סגר השיניים , מצב תמיכת עצם בשיניים נותרות , גובה פיסיולוגי שבין הלסתות ועוד גורמים רבים שעל הרופא

המטפל לקחת בחשבון. 

שיקום הפה

 


 הוא  תחום  העוסק בשיחזור שיניים בכדי לשפר תיפקוד ואסתטיקה ברמה הטיפולית הגבוהה ביותר.  החל בטיפולים  פשוטים  סתימות,כתרים,הלבנת שינייים ועוד ועד  לטיפולים  מורכבים  הכוללים : השלמת חסר שיניים נרחב ,   שחיקת שיניים ,  בעיות סגר  מסובכות והפרעות  תפקודיות  בפרקי הלסת, באמצעות :כתרים בודדים , גשרים , תותבות , השתלות  ועוד. כל זאת ,באמצעים המתאימים ובהתבסס על הבנת תיפקוד מערכת הלעיסה, הניסיון הקליני והספרות המחקרית העדכנית.
 

שיקום קבוע

כתרים וגשרים, על גבי שיניים או שתלים. זהו השיקום הנוח והטבעי ביותר בו המערכת קבועה ע"י דבק או ברגים ואינה דורשת הוצאתה. בעזרת שתלים ניתן להימנע מהצורך בתותבות, אפשרי להתקין גשרי שיניים מבלי לפגוע בשיניים בריאות סמוכות במקום שיניים שחסרו

 

 

 

 

 

 

 
כתר בודד הינו חלופה לשן בודדת אחת החסרה בפי המתרפא. היחידה התומכת לכתר יכולה להיות שתל א 
גשר הינו רצף של כתרים המחוברים יחדיו ומהווים חלופה לחוסר שן או מס' שיניים.

 

שיקום נשלף חלקי או מלא

התותבות החלקיות לשליפה: במקרים אלו ניתן להשלים חוסר שיניים חלקי על ידי שלד מתכת או אקריל הנתמך על הרקמות הרכות בפה. תותבת כזאת מחייבת ווים ומשענות על השיניים הקיימות על מנת לקבל יציבות . לרוב תותבות אילו לוקות באי נוחות תיפקודית ואסטטית . חידושים בתחום זה כוללים תותבות מחומרים טרמופלסטיים שמתאפיינים בגמישות גבוהה יותר וווים בצבע החניכיים /שקופים מה שלא בהכרח נותנים תוצאות תפקודיות טובות יותר. 

 

תותבות שלמות

תותבות שלמות : כאשר המטופל מחוסר שיניים יש צורך להחזירו לתפקוד ואסטטיקה מלאים. יציבותה של 
תותבת שלמה שאינה נתמכת על ידי שתלים תלויה במידה רבה במימדי הרכסים , שטיפת רוק של הפציאנט , מבנה הלסתות והרקמות הרכות – דבר שאינו קל כלל וכלל להתמודדות. 
 השימוש בתותבות שאינן נתמכות על שתלים גורם לשינויים אסטטים ותפקודיים עם השנים המתבטאת בהזדקנות מואצת ביותר של הפנים, נסיגת עצם משמעותית, שקיעת הפנים, התארכות השפה העליונה, התבלטות והתחדדות האף , וכד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תותבות נתמכות שתלים

התותבות השלמות שאינן נסמכות שתלים הינן פחות יציבות מתותבות אשר מיוצבות ע"י שתלים ובמיוחד בלסת התחתונה. תותבת שאינה נסמכת שתלים חשופה יותר לתנועות שרירי הפנים הלשון והשפה שגורמים לניתוקה מהאחיזה ברקמה הרכה בלבד. 
התקנת 2-6 שתלים בקדמת הלסת התחתונה ו/או העליונה ובעזרת מחברים ייחודיים (Locator , כדוריים וכ') ניתן לשפר את יציבותה של התותבת ולהעניק למתרפא תפקוד , אסטטיקה ובטחון בחבישתה על כל ההשלכות החברתיות והפסיכולוגיות הכרוכות בכך. 


 

אסתטיקה

החלפת סתימות אפורות לסתימות לבנות

החומרים החדישים לביצוע סתימות לבנות, דחקו את רגלי הסתימות האפורות כמעט לחלוטין. חומרים אלה מאפשרים לבצע סתימות בצבע השן כך שלא ניתן לראות שקיימת סתימה בשן.
חומרים אלה נקשרים טוב יותר לשן, הם חזקים מאוד ואסתטיים ביותר.

:כתרים קדמיים אסתטיים
    כתרים עשויים מ-2 שכבות
.שכבה פנימית מתכתית ושכבה חיצונית העשויה חרסינה
החרסינה, כמו השן הטבעית, חצי שקופה, כך שיש השתקפות של השכבות הפנימיות.
כתר על בסיס מתכת אפורה מתאים לאזורים אחוריים שאינם נחשפים בחיוך
באיזורים הקדמיים- האסתטיקה חשובה ביותר
מטרתנו היא ליצור מראה של שן טבעית לחלוטין, לצורך כך ניתן להשתמש בכתרים על בסיס של זהב (זהב נסתר המכוסה בחרסינה), המאפשרים לקבל תוצאה אסתטית מרשימה וטבעית לחלוטין
ניתן להשתמש גם בכתרים על בסיס זירקוניום. זהו חומר חזק כמו מתכת, אבל צבעו לבן והוא מתאים לקבלת כתרים וגשרים קדמיים חזקים ביותר.
כתרי אל מתכת דוגמת זירקוניום,Emax  מאופיינים באסתטיקה גבוהה, תגובת חניכיים טובה וחוזק 


                                               שן קדמית שהשחירה לאחר ט.ש              השן לאחר הכתרה אסטטית                                              
 

 

 

 


                                         כתרים על בסיס מתכת עם לאחר שחזור וטיפול בכתרים ללא מתכת צביעת חניכיים 

 

 

 

 

                                                שיניים קדמיות עם טיפולי שורש וסתימות לאחר טיפול בכתרים ללא מתכת 
 

 

 

 

 

 

 

 

LUMINEERS

אני מניח שכבר פגשתם בחיוך בוהק המאפיין רבים משחקני הקולנוע והטלוויזיה. חיוך יפה ומושלם זה הוא לרוב תוצאה של טיפול בעזרת ציפוי חרסינה Porcelain Veneers. 
ציפויי החרסינה הולכים ותופסים נתח גדל והולך מתוך טיפולי השיניים הקוסמטיים. הציפויים מעניקים פתרון אסתטי משמעותי לצורת השיניים וזאת בזמן קצר במיוחד. 
חברת CERINATE האמריקאית פיתחה את הלומיניירס – אילו ציפויי חרסינה דקיקים מאוד המוצמדים אל השן לצמיתות. עובי הציפויים הינו 0.2מ"מ , כעובי עדשות מגע. 

 

 

 

 

 

 

 


:יתרונות השיטה 
הכנת השן לציפוי היא שמרנית מאד , קצרה , מהירה וללא כאב ולעיתים אף ניתן לבצע את ההכנה ללא הרדמה. LUMINEERS

:מאפשרים פתרון מוצלח למגוון בעיות  
ציפוי שיניים כהות / מוכתמות או עם פגמים שלא ניתן להסירן 
תיקון צורת שיניים בעייתית, חוסר סימטריות או שברים עקב חבלות 
סגירת מרווחים בין השיניים 
ציפוי שיניים עם זגוגית פגומה מולדת התפתחותית 
שנוי עמדת שיניים (במקרים של חפיפת שיניים , שיניים שקועות או מסובבות ) כאשר לא מעוניינים או יכולים ביישור שיניים ע"י טבעות
הטיפול ניתן למתרפאים כעט בכל גיל

רפואת שיניים לילדים

פדודונטיה – רפואת שיניים לילדים

מי מאיתנו המבוגרים לא זוכר עד היום את המפגש הראשון שלנו כילדים עם רופא השיניים – כולנו זוכרים זאת כמשהו טראומטי ומכאיב, משהו שלא רוצים לחזור אליו בקרוב… 
ובכן , במרפאתנו תפיסת עולם שונה בזכות ההבנה שרפואת שיניים לילדים היא עולם שונה וצריכה להיות משהוא אחר! 

רופא/ת השיניים לילדים רוכש/ת מיומנות בפסיכולוגיה של הילד, לומד/ת להכיר את צרכיו הרגשיים, את הוריו ורק אחר כך ניגש/ת לטיפול עצמו. כדי ליצור חוויה ראשונית חיובית ונעימה חשוב להביא את הילד לבדיקה בגיל שנה או כאשר מופיעות שיני החלב הראשונות ואחר כך להתמיד בבדיקות לפחות פעם בשנה כדי שהילד יתרגל לרופא ולמרפאה וירגיש בנוח. אסור להמתין לכאבים או לתלונות לגבי השיניים משום שאז הילד מקשר את השיניים לתחושות כאב והדבר גורם לרתיעה ופחד. בבדיקה הראשונית

        , הרופא בודק את מספר השיניים, את צורתן, את סדר בקיעתן ואת מיקומן בקשת השיניים.כמו כן

נבדקת רמת ההגיינה והאם יש מוקדי עששת (מוקדי עששת,"חורים", עלולים להופיע בשן זמן קצר

הם מקבלים הכוונה והדרכה) לבדיקה זו חשיבות רבה גם עבור הורים – מאוד לאחר בקיעתה)
.על היגיינת הפה של ילדם 

,לגבי שמירה כאשר הילד מגיע לגיל 4-5 ניתן כבר לבצע צילומי רנטגן שמתאימים לגילו. לצילומים

חשיבות מכרעת בגיל מוקדם של מוקד עששת (ובכך למנוע טיפולים יקרים ומורכבים יותר) ובאבחון

חסר שיניים ובעיות מורכבות יותר. לאחר הבדיקה המקיפה ניתן לקבוע תוכנית טיפולים שתתאים

.לגיל הילד ולמצב הפה וכן להפנותו לאורתודנט (ישור שיניים) במידת הצורך

.במידה שהילד אכן זקוק לטיפול שיניים, לא מומלץ לטפל בפגישה הראשונה כדי ליצור אצל הילד אמון 
בפגישה הראשונה מומלץ לעשות רק בדיקה וצילומים ולהסביר לו מעט על המכשירים בהם נשתמש

.בזמן הטיפול (כמובן שההסבר נעשה במילים "ידידותיות" ונעימות: "מיץ שינה" במקום מזרק"

אצל ילדים קטנים מומלץ מאוד טיפול עם "גז צחוק" גם אם ההתרשמות הראשונה היא שילד משתף פעולה יפה 
במרפאתנו קיים מכשיר גז-צחוק מהדור החדש המבטיח השפעה חזקה וטובה באפס סיכונים מצויד במערכות בקרה למינון הנכון. 
שימוש ב"גז צחוק" מגביר את הסיכוי שהילד ישתף פעולה גם אחרי הטיפול הראשוני בגלל תכונותיו של "גז הצחוק".

מספר מילים על "גז הצחוק" - גז הצחוק (או בשמו המדעי נייטרוס אוקסיד ) מוכר למדע מעל 150 שנה
מדובר בגז הרדמה חלש מאוד שהשימוש בו בטוח ביותר, ואינו מלווה בסיכונים,לכן אין צורך בנוכחות רופא מרדים. גז הצחוק מפיג חרדה, משרה אווירה נעימה ומעלה את סף הכאב כך שהטיפול כמעט שאינו מורגש

בהצלחה רבה 

ד"ר ענבר רינה

טיפולי שורש

טיפול שורש

טיפול שורש הינו טיפול במוך השן (בתעלות השורש). תעלות השורש נמצאות בתוך השורשים של השן והן מוגבלות ע"י החומר הקשה של השן (דנטין). זוהי הרקמה הפנימית של השן, שמכילה כלי דם, עצבים וכו'. 
כאשר יש פגיעה הגורמת לדלקת או לזיהום במוך השן, יש צורך בטיפול שורש. 
הדלקת יכולה להיגרם מעששת עמוקה בשן (פירוק של החומר הקשה של השן ע"י חיידקים), סתימה עמוקה, שחזור בעל התאמה לקויה, חבלה לשן, שבר של הכותרת ועוד. 
דלקת במוך השן, שאינה מטופלת בזמן, מתפשטת אל מעבר לקצה השורש (חוד השורש) וגורמת לדלקת בעצם. 
את הדלקת במוך השן לא ניתן לרפא ע"י תרופות.
יש לבצע טיפול שורש: 
הרופא מנקה את העששת ומסלק את רקמת המוך הדלקתית מהתעלות. לאחר הניקוי של התעלות ושטיפתן, סותמים אותן בחומר איטום מיוחד המונע חדירה של חיידקים. 

 

חידוש טיפול שורש

ישנם מצבים בהם בוצעה סתימת שורש בעבר, אולם יש צורך בחזרה על הטיפול
הסיבות יכולות להיות שונות: איכות לא מספקת של סתימת השורש הקודמת, זיהום שחדר מהכותרת לסתימת השורש, כאב ורגישות בשן שבה בוצע טיפול שורש, ועוד 
בשלב הראשון יוצרים גישה לסתימת השורש, כלומר מפרקים את השחזור הקודם, שיכול להיות סתימה, מבנה, כתר וכו'. בשלב השני מפנים את סתימת השורש ומכאן ממשיכים כמו בטיפול שורש רגיל
חידוש טיפול שורש הוא בד"כ מורכב יותר מטיפול שורש ראשוני, שכן לפעמים בסתימת השורש המקורית ישנה סטייה מציר התעלה, חוסר מילוי של כל התעלה בגלל מדרגה שנוצרה בתעלה, קצה מכשיר מופרד, חומר משחתי שקשה לפנות ועוד. גם פירוק המבנה עלול

להיות בעייתי כשיש פין/בורג שמותאם היטב לתעלה ולפעמים אף מוברג ומודבק

 

 

 

 

 

 

 

 

חבלות לשיניים

לעיתים תכופות ילדים נופלים ונחבלים בשיניהם הקדמיות. החבלה עלולה לגרום לפגיעה במוך השן שתחייב טיפול שורש. אבל ישנם מקרים בהם הפגיעה היא קשה יותר (בעיקר כשהשן זזה ממקומה או יוצאת מהמכתשית) ואז ניתן לקבל פגיעה בשורש עצמו (ספיגת שורש) וברקמות התומכות , כולל בעצם.
הטיפול במקרים של חבלה דורש ידע קליני והבנת התהליכים, שמתרחשים בשן ובעצם אצל ילדים בתקופת הגדילה. הטיפול הנכון הוא קריטי על מנת למנוע מצבים קיצוניים של שיניים שנותרו מתחת לקו הסגר, עיכוב בבקיעת השן והעצם הצמודה אליה ועוד

 

טיפול בשיניים קבועות צעירות

שבהן השורשים עדיין לא סיימו את התפתחותם האנטומית. במקרים אלה, קצה השורש לא הספיק להיסגר ולמעשה התעלה פתוחה לכיוון העצם. לא ניתן במקרה כזה לבצע סתימת שורש רגילה אלא יש להשתמש בטכניקות וחומרים מיוחדים

במרפאתנו קיים הציוד המתקדם ביותר שמאפשר ביצוע מגוון הטיפולים בצורה אופטימאלית: מיקרוסקופ טיפולי עם תאורה מיוחדת והגדלה של איזור העבודה עד פי 24 המאפשרים זיהוי של תעלות שורש נוספות. במקרים בהם מתפצלת התעלה באמצע השורש ניתן לזהות במדויק את מקום הפיצול ולהיכנס לתוך התעלה הנוספת.
המיקרוסקופ הטיפולי מאפשר איתור של חסימות או מכשירים שבורים בתוך תעלות השורש והוצאתם.
סדקים בכותרת ובשורש ניתנים לזיהוי בשלבים מוקדמים. 

בנוסף אנו משתמשים במכשור אולטראסוני מתקדם, פוצרים (מחטים) ממונעים מניקל טיטניום בעלי גמישות גדולה מאוד שמאפשרים הכנה טובה של תעלות מאוד מכופפות, מכשור לדחיסה חמה של חומר סתימת השורש
כך מתאפשרת דחיסה של תעלות עם אנטומיה אירגולארית, תעלה מאוד רחבה בשן בוגרת צעירה, ועוד
כל אלה מאפשרים ביצוע מדויק באיכות הגבוהה ביותר. הטיפול האיכותי מהווה בסיס לשימור ושיקום עתידי, חוסך סבל והוצאות כספיות מיותרות

ד"ר צביה אלעזרי 
מומחית לטיפולי שורש 
www.zvia-elazary.dpages.co.il  

הלבנת שיניים

עם התפתחות תחום החומרים יש באפשרותינו כיום להציע מגוון פתרונות אסטטיים בטוחים ללא צורך בהתקנת כתרים או בהרס של חומר שן. הטכניקות השכיחות במרפאתנו , לומינירס והלבנת שיניים. 

Vital bleaching - הלבנת שיניים עם סד לילה מותאם אישית בבית המטופל.
קל ונוח, שני מפגשים קצרים במרפאה ותוך מספר ימים הלבנה מלאה של כל השיניים בפה.
יש לציין כי זמן ההלבנה הינו אינדיבידואלי בין מטופל אחד למשנהו. כל טכניקת הלבנת שיניים אינה מלבינה שחזורים קיימים ולעיתים יהיה צורך בהחלפתם לצבע החדש 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Non vital bleaching – הלבנת שיניים ששינו צבען עקב טיפול שורש ישן או חבלה. גם שנים רבות לאחר שינוי הצבע. 
 

 

 

 

 Micro abrasion - העלמת כתמים שונים מהשיניים, כתמי התפתחות לבנים או חומים. ללא הרס חומר השן ובעזרת חומרים מתקדמים בישיבה אחת או שתיים במרפאה.